Felhívás Szent Pantaleimon zarándoklatra

A Pentele Hagyományőrző Egyesület, a Beloianniszi Görögkeleti Egyházközség és a Dunaújvárosi Görögkatolikus Egyházközség gyalogos zarándoklatot szervez Szent Pantaleimon orvosvértanú halálának évfordulója alkalmából, 2017. július 29-én.

A Pentele Hagyományőrző Egyesület, a Beloianniszi Görögkeleti Egyházközség és a Dunaújvárosi Görög katolikus Egyházközség gyalogos zarándoklatot szervez Szent Pantaleimon orvos vértanú halálának évfordulója alkalmából. A Beloiannisz-Dunaújváros közötti, mintegy 33 kilométeres meghitt, bensőséges út megtételére 2017. július 29-én, szombaton kerül sor. A zarándokok megáldása reggel 7 órakor a beloianniszi görög ortodox templomban történik, ezt követően indul a gyalogos menet Iváncsa, Adony, Kulcs és Rácalmás érintésével. A kisebb résztáv megtételére vállalkozók kb. délután 2 órakor a kulcsi sportpályánál csatlakozhatnak a már úton lévőkhöz. Érkezés Dunaújvárosba várhatóan délután 6 óra körül.


További felvilágosítást ad és a jelentkezéseket fogadja a zarándoklat szakmai vezetője:

Terekiné Rendes Éva 20/912-5263; 70/617-4532; vagy terekine.eva65@gmail.com.
 

Pillanatkép a 2016-ban megrendezett zarándoklatról 
Fotó: Zsedrovits Enikő (duol.hu) Pillanatkép a 2016-ban megrendezett zarándoklatról
Fotó: Zsedrovits Enikő (duol.hu)